Felvtel 2019 20 tanv els vfolyamra plakt 

Újdonság!

A 2019-2020. tanévre vonatkozóan a törvényes képviselők kétféle módon jelentkeztethetik gyermekeiket az általános iskola első évfolyamára:

  1. A korábbi évek gyakorlatának megfelelően személyes megjelenéssel, csak papír alapon történő adminisztrációval.
  2. Az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) regisztráció után ki lehet tölteni a gyermeknek a beiratozásához szükséges adatait valamint az egyes nyilatkozatok a rendszerből letölthetőek majd aláírás után feltölthetőek.

Ha olyan iskolába kívánja gyermekét beíratni, amelynek KRÉTA rendszeréhez már van jogosultsága, akkor azon keresztül az e-Ügyintézés ikonra kattintva érheti el a felületet.

Az általános iskolák az online jelentkezéseket legkésőbb 2019. április 1-jétől és 2019. április 12. 12:00 óráig fogadják.

A beiratkozás napján – függetlenül attól, hogy a két jelentkezési mód közül melyiket választja – a szülőnek meg kell jelennie személyesen az intézményben, ahol a beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat, illetve nyilatkozatokat eredeti példányban be kell mutatnia.

Részletes tudnivalók az elektronikus ügyintézésről.