A "Kéz a Kézben - Gyermekeinkért" Alapítványt 1993-ban alapította Kugler László szülő és az Öveges József Általános Iskola.

Az alapítvány céljai:

1. Az oktatás anyagi, technikai feltételeinek a javítása, az oktatást elősegítő műszaki, technikai berendezések és eszközök beszerzése.
2. A tanulók idegen nyelvtudásának javítása, nyelvtanulásuk elősegítése, külföldi cserekapcsolatok kiépítésének segítése.
3. Tanulmányi és egyéb versenyek, vetélkedők szervezésének támogatása, a nyertes tanulók díjazása.
4. Iskolai és egyéb kulturális, szabadidős programok támogatása. (osztálykirándulás, tanulmányi kirándulás, sportverseny)
5. Diáksport szervezése támogatása.

Az alapítvány céljára rendelt vagyon felhasználásának módja:

- ösztöndíjak alapítása, juttatása
- versenydíjak alapítása, juttatása
- a rossz szociális körülmények között élő, tehetséges szorgalmas tanulók segélyezése
- az oktatást segítő technikai, s egyéb eszközök beszerzése, megvásárlása
- anyagi hozzájárulás az alapítvány céljának megvalósulását segítő rendezvények megszervezéséhez, megrendeléséhez

Az Alapítvány székhelye: 8900 Zalaegerszeg, Iskola u. 1.

Az Alapítvány Kuratóriumának címe: 8900 Zalaegerszeg, Iskola u. 1.

Az Alapítvány egyik legjelentősebb bevételi forrása a minden év február 2. szombatján megrendezett alapítványi bál.
A másik az adó 1%-ból szülők, támogatók által felajánlott összegek.