Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2016-2017-es tanévben a szülők választhatnak az erkölcstan óra vagy a hit- és erkölcstan oktatás között. Írásban nyilatkozatot tehetnek arról, hogy gyermekük a Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskolában a katolikus vagy református hittan vagy az iskolai óratervben szereplő kötelező erkölcstan oktatáson kíván részt venni. Ha a szülő nem tesz nyilatkozatot, az iskola a tanuló számára erkölcstan oktatást szervez.

Katolikus egyház

Székhelye: Jézus Szíve Ferences Plébánia és Kolostor

Képviselője: Ocsovai Grácián, házfőnök

Címe: 8900 Zalaegerszeg, Gasparich Márk utca 1.

Református egyház

Székhelye: Református templom

Képviselője: Török Zoltán, lelkész

Címe: 8900 Zalaegerszeg, Rózsák tere 2./ levelezési cím: 8900 Zalaegerszeg, Zárda u. 2.

Hit Gyülekezete

Székhelye: Zalaegerszegi Keresztény Hit Gyülekezet

Képviselője: Pers Géza Tamás, hitoktatás helyi képviselője

Címe: 8900Zalaegerszeg, Köztársaság útja 63-67. +36704517519

A nyilatkozatot megtekinthetik, letölthetik a honlapról. ( www.ovegesiskola.hu )

Az 1. évfolyamos tanulók szüleit kérjük, hogy a kitöltött nyilatkozatot beiratkozáskor hozzák magukkal.

A 2. 3. 4. 5. 6. 7. és 8. évfolyamos gyermekek szülei, amennyiben az erkölcstan vagy a hit-és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánják, azt május 15-ig az osztályfőnököknek adják le a kitöltött nyilatkozatot.

Zalaegerszeg, 2016. március 04.                                                           Domján István

Tájékoztató levél

Elérhetőségeink

Cím:                      MAZSIHISZ 1075 Bp. Síp u. 12.

Telefon:              413-55-78 (Irodai közvetlen)

zsi

gyerk

Kedves Szülők, Gyerekek!

A vonatkozó köznevelési törvény értelmében a teljes általános iskolai rendszerben a 2016/17. tanévtől alternatívaként választható a „Zsidó hit és erkölcstan” című tantárgy.

E tárgyban a tanulók megismerhetik a zsidóság írott és szóbeli tanításait, hétköznapjait, ünnepeit, a hétköznapi és ünnepi imákat. Látogatást tehetnek zsinagógáink valamelyikében, ahol annak tárgyi, személyi feltételeit figyelhetik meg. Szembesülhetnek a zsidó értékekkel, a zsidó vallás alapjaival, irányaival. A lehetőségek szerint a héber betűk, és a vallás számára elengedhetetlen héber szavakban szerezhetnek jártasságot. Tanulmányozhatják a zsidó irodalmat, filmeket, élvezhetik a művészeti remekeket.

Az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem jól képzett hit és erkölcstan tanárai, a nagy tudású rabbik igyekeznek betartani azt a bibliai parancsolatot, hogy „Beszéld el fiaidnak…”.

Várjuk szíves jelentkezésüket, mely elérhetőségüket tartalmazza, levélben, telefonon, e-mailben, hogy mihamarabb létrehozhassuk a Zsidó hit és erkölcstant választók csoportjait.

A tantárgy értékelése a vonatkozó törvény, és az iskola helyi szabályozása szerin történik.

Kérdéseikkel, kéréseikkel a MAZSIHISZ Oktatási Osztályához fordulhatnak, melyeket örömmel fogadunk.

Budapest, 2016. február 25-én

MAZSIHISZ Oktatási Osztálya