Kedves Szülők!

Örömmel értesítjük Önöket, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma   által meghirdetett, "Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek" című pályázatra benyújtott,   A Bethleni Erdély megismerése című pályázatuk az emberi erőforrások miniszterének döntése alapján

 1 092 000  Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül. Az utazáson a 2016-2017-es tanévben 42 fő 7. osztályos tanuló és 5 fő pedagógus kísérő vehet részt.

Utazás időpontja: 2017. április 8-12.(5 nap 4 éjszaka)

Szállás: Tusnádfürdő (Románia), Szent Kristóf Panzió (2 ágyas szobákban, mindegyikhez külön fürdőszoba tartozik).

 

A kirándulás önköltsége 15.000 Ft/gyermek (mely a pályázati összeggel együtt tartalmazza az utazást, szállást és napi háromszori étkezést, beleértve a meleg vacsorát is. Az ebéd mindig uticsomag, tehát hideg étkezés)

 

Szülő és nem 7. osztályos tanuló abban az esetben vehet részt a programon, ha lesz szabad hely: 50 000 Ft/fő áron

 

Útvonal:

1.nap - Siklós-Szeged-Arad-Lippa (várrom, országútról látható)- Marosillye (Bethlen szülőháza)-Déva (vár megtekintése az út során, de nem megálló) – Vajdahunyad vár (megálló, a vár egyik szárnya Bethlen szárny megtekintése, Zsigmond király adományozta, Bethlen jelentősen átalakította a 17. sz-ban) – Gyulafehérvár – Segesvár – Székelyudvarhely – Tusnádfürdő 808 km

2. nap – Szt. Anna tó, Mohos láp- Kézdivásárhely (céhes múzeum), este Szt. László Gyermekvédelmi Központba látogatás (magyar nyelvű könyvek átadása) 101 km

3. nap – a.) Máréfalva (székelykapuk megtekintése) - Farkaslaka (Tamási Áron emlékhely) - Korond (helyi kézművesek megtekintése)- Parajd (sóbánya) 240 km VAGY

          -b.) Sepsiszentgyörgy (Székely Múzeum)- Brassó (főtér, Fekete-templom) – Törcsvár – Alsócsernáton (céhes múzeum) 195 km

4. nap – a helyi általános iskolába látogatás (Jókai Mór Általános Iskola- közös beszélgetés Bethlenről és Erdély aranykoráról, a címadó Jókai regényről), helyi temető karbantartásában segítség) délután Csíkszereda (Mikó vár és múzeum megtekintése, Csíki főkapitány építette – Erdély aranykora), Csíksomlyó megtekintése, séta 80 km

5. nap – ugyan azon az útvonalon vissza (ami nem fér be odafelé, mehet a visszaúton) 808 km


Zalaegerszeg, 2016. 05.03.                               Salamon Edit

                                                                intézményvezető-helyettes