Beszámoló sikeres pályázatainkról

HATÁRTALANUL! program Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

Honlapra HATARTALANUL uj

Nemzeti Tehetség Program MaTalent  PILOT program

Iskolánk részt vesz a  Nemzeti Tehetség Program MaTalent  pályázatainak PILOT programjában

A pályázat kódja: NTP -MTB -M.1-5 -0001

A pályázat célja: a matematikai tehetségazonosítás bevezetése legalább egy évfolyamon.

A MaTalent pályázatban fejlesztett 4. évfolyamos matematikai tehetségazonosító eszközök kipróbálása.

A bevonni kívánt tanulók száma: minden negyedikes tanuló.

Az intézményi tehetség koordinátor: Salamon Edit, tanító, intézményvezető-helyettes

TÁMOP-6.1.2.A-14/1-2014-0001

„Komplex intézményi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az általános iskolákban, többcélú intézményekben valamint szabadidős közösségi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az iskolán kívüli szereplők bevonásával”

Az Országos Egészfejlesztési Intézet (OEFI) – mint Konzorciumvezető – és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) és a Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskola, mint megvalósító intézmény, az Európai Uniós pályázatban, a „Teljes körű iskolai egészségfejlesztés” kapcsán intézményünk 2 850 000 Ft értékű sport eszközfejlesztésben részesül. A tanulóink a 2014/2015-ös és a 2015./2016-os tanévben iskolai és iskolán kívüli egészségfejlesztő programokon és sport rendezvényeken vehettek részt.

A teljes körű iskolai egészség fejlesztés megvalósítására, a program beépítésére a tanítási és tanórán kívüli tevékenységünkbe egy munkabizottságot hoztunk létre, Dr Berki Barnabás háziorvos és szülő, Bereczkné Bajsz Judit iskolai védőnő, Salamon Edit intézményvezető-helyettes, mint a pályázat iskolai koordinátora, Domján Anita biológiát és egészségtant oktató tanár, Kernné Orbán Gabriella testnevelő szaktanár, Mánfay Erzsébet és Molnár Andrásné tanítók, munkaközösség-vezetők, a pályázat iskolai koordinátorai részvételével.

egeszsegre

TIOP-1.1.1-07/1-2008-1022

Zalaegerszeg MJV Önkormányzata 203 457 500, -Ft támogatást nyert a zalaegerszegi iskolák informatikai infrastruktúrájának fejlesztése című projektre. A pályázattal az Öveges József Általános Művelődési Központ 10 267 500 Ft értékben 20 db Iskolai PC-t, 7 db interaktív táblát kapott a hozzátartozó tantermi kiegészítőkkel, 1 db WIFI csomagot és az SNI-s tanulók oktatását segítő oktatási eszközöket (nagyothalló, gyengénlátó).